oblicza geografii 1 zakres rozszerzony
Geografia oraz jej odsłony

Geografia oraz jej odsłony

Czy warto uczyć się geografii?

Oblicza geografii 1 zakres rozszerzony to znakomita pozycja, rozwijająca umiejętności i rozbudzająca ciekawość niejednego ucznia. Geografia jest niedocenianym przedmiotem w polskiej edukacji. Parę lat temu świętowała swój rozkwit oraz wybór studiów z nią związanych na dużą skalę. Obecnie stanowi ona niszę, odnośnie najczęściej wybieranych zawodów oraz kierunków studiów. Powodem, dla którego taka sytuacja ma miejsce jest prawdopodobnie mała rozpoznawalności zawodów jakie można wykonywać w związku z ta dziedzina. Mając zainteresowania i predyspozycje związane z geografią, warto przyjrzeć się możliwością pracy, zanim zrezygnujesz i odłożysz ją do lamusa. 

Perspektywy związane ze studiami geograficznymi

Dziedzina ta, stawia różnorodne możliwości przed osobami decydującymi się na wybór tej ścieżki kariery. Osoby kończące ten kierunek mogą zostać zatrudnione w obiektach badawczych, jako naukowcy. Czy też w biurach podróży. Często także decydują się na pracę jako Stewardessa. Taka praca gwarantuje zwiedzanie świata oraz bardzo wysokie zarobki. Innymi przykładami zawodów jest praca jako hydrolog, geolog jak również meteorolog. Nie są to zbyt popularne grupy zawodowe i nie często słychać o nich w szkolnych ławkach, z całą pewnością dostarczają satysfakcjonującego życia zawodowego.

Jak znaleźć pracę?

Dla wielu osób rozpoczynających karierę po studiach w powyższych dziedzinach, dużą trudnością okazuje się znalezienie pierwszej pracy. Nie ma co ukrywać, często wybór tych zawodów, może wiązać się z przymusem przeprowadzki do innego miasta czy też kraju, gdzie prężniej jest rozwijana określona dziedzina. Dobrym pomysłem jest angażowanie się w różnorodne praktyki i zdobywanie doświadczenia już w trakcie studiów. Dzięki temu poznamy nowych ludzi oraz zdobędziemy umiejętności, które pomogą nam w uzyskaniu stałej pracy od razu po studiach. Należy się nastawić na początkowo mniejsze zarobki, podobnie jak w innych dziedzinach, wyższe płace pojawią się w późniejszym czasie.